aktualnosci

APEL O POMOC DLA POSZKODOWANYCH

Wójt Gminy Przywidz Marek Zimakowski organizuje pomoc rzeczową dla mieszkańców gmin poszkodowanych w nawałnicy, która przeszła przez województwo pomorskie w dniach 11 – 12 sierpnia 2017 r. Urząd Gminy, OSP Przywidz oraz Gminny Ośrodek Kultury już niosą pomoc, na początek Gminie Lipusz. Na miejscu, od pierwszych dni, pracowała tam jednostka OSP Przywidz, obecnie nasi strażacy pomagają na terenie Gminy Dziemiany. Ponadto do Lipusza dostarczyliśmy już paliwo, taczki, agregat prądotwórczy, artykuły higieniczne i artykuły spożywcze (woda, jedzenie), za które serdecznie dziękujemy sklepom i przedsiębiorcom z terenu gminy. Wójt Gminy Przywidz zainicjował spotkanie ze Starostą Powiatu Gdańskiego gdzie ustalono, iż gminy powiatu gdańskiego wesprą również finansowo poszkodowanych.

Pomocy nigdy za wiele potrzebne są jeszcze m.in. płaszcze przeciwdeszczowe, skarpety, łańcuchy do pilarek, prowadnice, paliwo, farby, plandeki, rękawice robocze, farby, materiały budowlane, napoje energetyczne, batony energetyczne, artykuły higieniczne, artykuły spożywcze, koce itp.

Zbiórka odbędzie się w budynku GOK-u w Przywidzu przy ul. Gdańskiej 15 w dniach od poniedziałku 21.08.2017 r. do czwartku 24.08.2017 r. w godzinach  od 10:00 do 13:00

Wszelkich informacji udziela Urząd Gminy w Przywidzu nr tel. 58 682 51 46.

Poszkodowane gminy proszą również o wsparcie finansowe, poniżej linki:

http://www.dziemiany.pl/prosba-o-pomoc-2/

http://www.suleczyno.pl/component/k2/item/380-prosba-o-wsparcie.html

Załączniki: