Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Rodzic moim trenerem - relacja

23 września w sobotni odbył się niecodzienny trening piłkarski pt. Rodzic Moim Trenerem. Na zbiórce stawiło się ponad 60 osób w różnym wieku, a tuż po ich rozpoczęciu na parkiecie Areny Przywidz trenowało ich ponad 70 !

Zabawę rozpoczęła rozgrzewka, która była gra w popularnego berka. Następnie gra ewoluowała w kolejne jej wariacje, wymagając tym samy coraz większego zaangażowania trenujących. Rodzice wraz z dziećmi szaleli na hali, o ile tym mniejszym sił nie brakowało o tyle, można było wyczytać z twarzy niektórych rodziców pierwsze zmęczenie. Niemniej jednak dobra zabawa na tyle skutecznie zajęła wszystkich, że szybko zapomnieli o zmęczeniu i barierze wieku.

Kolejne ćwiczenia i gry zespołowe wprowadziły świetny nastrój i odpowiednio przygotowały zawodników do rywalizacji. W przygotowanych konkurencjach, dwie grupy dzieci rywalizowały z dwiema grupami dorosłych w bigach, biegach z piłką itp. Tu górą byli dorośli, którzy mimo wcześniejszego zmęczenia, podczas rywalizacji kompletnie o tym zapomnieli. Wynik  oczywiście był tu najważniejszy.

Później odbyła się przerwa, podczas której uczestnicy poczęstowani zostali wodą oraz specjalnie przygotowanymi przez dietetyczkę Panią Aleksandrą Dejewską, wodami smakowymi. To było wprowadzenie do krótkiej rozmowy na temat wody i jej roli w organizmie młodego sportowca.

W ramach zajęć pani dietetyk prowadziła bezpłatne konsultacje dla rodziców i odpowiadała na ich liczne pytania dotyczące diety i żywienia nie tylko dzieci ale i dorosłych.

W międzyczasie rozpoczęły się kolejne zmagania polegające na równoległych skokach przez drabinki i konfrontacji skaczących w popularne „papier, nożyce, kamień”. Tu podobnie jak w poprzednich konkurencjach naprzeciw sobie stanęli młodsi i starsi i tu górą byli ci mniejsi.

Na koniec, ku ogromnej uciesze najmłodszych, odbyły się mecze piłkarskie w mieszanych drużynach.  W rozgrywkach nie brakowało emocji i pasji, które rysowały się na twarzach młodych piłkarzy ale również i przede wszystkim rodziców. 

Były to pierwsze tego typu zajęcia zorganizowane przez Cyngus Przywidz i jak sobotni poranek pokazał, był to strzał w dziesiątkę. Zajęcia przyciągnęły zarówno dzieci jak i rodziców i co warte podkreślenia, w zajęciach udział wzięło sporo mam! Całość uzupełniło spotkanie ze specjalistą ds. żywienia, podczas którego przekazana została uczestnikom wiedza na temat roli wody w organizmie człowieka.

Następne zajęcia z cyklu Rodzic Moim Trenerem odbędą się w drugiej połowie października, podczas których odbędzie się dodatkowe spotkanie ze specjalistą ds. chorób cywilizacyjnych i uzależnień (telefon,tv,komputer, ect).

Zajęcia dofinansowane zostały przez Gminę Przywidz z konkursu dotyczącego wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Organizator: Klub Sportowy Cygnus Przywidz