Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

„ Z książką na start”

                                 „ Z książką na start”
 
 
      Fundacja Metropolia Dzieci z Gdańska wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Przywidzu rozpoczęła realizację projektu „ Z książką na start”.
Projekt skierowany jest do dzieci w wieku do 7 lat i ich rodziców.
Akcja wzorowana jest na brytyjskim projekcie Bookstart, który działa od 1992 roku i przynosi świetne rezultaty.
     Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik , otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start !
W Paszporcie dziecko będzie zbierało pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego , a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. To świetna motywacja dla dzieci.
Celem projektu jest nie tylko wzrost czytelnictwa. To rzeczywiście najszybszy i najbardziej wymierny rezultat akcji. Najważniejsze jednak jest, aby rodzice spędzali czas z dziećmi : poza domem w drodze do biblioteki, w bibliotece  wspólnie wybierając książki, a w domu przy wspólnym czytaniu. Aby rozmawiali o przeczytanych książkach i znajdowali w nich ciekawe tematy, dzięki którym dziecko rozwinie wiedzę,słownictwo i kreatywność.
To wszystko zaowocuje w trudnym okresie dojrzewania – rodzicom łatwiej będzie utrzymać kontakt  z dzieckiem dzięki rozmowom, a później w dorosłym życiu  da oczytanemu dziecku przewagę w zdobyciu przyjaciół i ciekawej pracy.
Wierzymy , że uczestnicząc w projekcie : Z książką na start” inwestujemy w przyszłość najmłodszych członków rodziny – dzieci, w ich wiedzę i pewność siebie, którą wykorzystają wchodząc w dorosłość i podejmując mądre decyzje.
Czytanie jest bezpłatne, a biblioteki dostępne dla wszystkich, bez względu na możliwości finansowe rodziny.
Spodziewamy się również, że rodzice i opiekunowie odwiedzający biblioteki wspólnie z maluchami , będą mieli okazję przekonać się ,że księgozbiór jest naprawdę imponujący i każdy znajdzie coś dla siebie.
Warto pamiętać , że MIŁOŚĆ  DO  KSIĄŻEK  JEST  PREZENTEM  NA  CAŁE ŻYCIE
 
Zapraszamy do biblioteki , by odebrać Pakiet Startowy z książką w prezencie i wspólnie rozpocząć fantastyczną przygodę. W naszej bibliotece do Pakietu Startowego dołączmy Metropolitalną Kartę Do Kultury.
 
Więcej informacji o projekcie oraz adresy wszystkich bibliotek można znaleźć na stronie  www.zksiazkanastart.pl  oraz na stronach internetowych bibliotek.
 
Patroni projektu „Z książką na start” : Instytut Książki, Biblioteka Narodowa , Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich
 
Załączniki: