Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Drugie stypendium Wójta Gminy Przywidz za osiągnięcia sportowe dla mieszkańca Przywidza pana Igora Olszewskiego

9 listopada br. została podpisana druga umowa, przyznająca stypendium za osiągniecia sportowe.

Mieszkaniec naszej gminy, a dokładnie Przywidza, pan Igor Olszewski wraz z drużyną RC Lechii Gdańsk zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski rugby w odmianie siedmioosobowej w sezonie 2016/2017. Mistrzostwa Polski Rugby 7 składały się z sezonu zasadniczego, rozgrywanego w formie sześciu jednodniowych turniejów oraz turnieju finałowego . To już drugie takie stypendium przyznane przez Wójta Gminy Przywidz. Wierzymy, że sukces pana Igora zainspiruje innych młodych sportowców, w różnych dyscyplinach, którzy będą godnie reprezentować naszą gminę w kraju i na świecie.

Kilka słów od pana Igora Olszewskiego o swoich osiągnięciach, planach oraz marzeniach :

„Jestem zawodnikiem Lechii Gdańsk od września 2010 roku czyli od momentu pójścia do liceum. W seniorskiej drużynie Lechii rozegrałem łącznie ponad 50 meczów. Z zespołem seniorów w odmianie rugby XV-osobowym wywalczyłem złoty medal Mistrzostw Polski (sezon 2013/2014) srebrny medal (2015/2016) oraz brązowy (2014/2015). W olimpijskiej odmianie rugby VII-osobowym zdobyłem srebro w sezonie 2016/2017. 
W drużynie juniorskiej Lechii zdobyłem dwa srebrne medale w 2012 roku, jeden w rugby XV osobowym i jeden w VII osobowym 
Reprezentowałem Polskę w kategorii młodzieżowej rugby XV na mistrzostwach Europy w Madrycie (2012 r. zajęliśmy I miejsce wśród krajów rozwijających się) oraz w Lizbonie (2013 r. Zajęliśmy 7 miejsce)
Co do planów na przyszłość to przede wszystkim zależy mi na tym by zadebiutować w seniorskiej reprezentacji Polski.
Chciałbym tez zapisać się w historii gdańskiej Lechii jako jeden z zawodników z największą liczbą rozegranych meczów, jest to trudne wyzwanie ponieważ obecny rekord należy do Sławomira Kaszuby, który w barwach Lechii rozegrał 304 oficjalne spotkania.”

Pozdrawiam,

Igor Olszewski

Zapraszamy do fotogalerii, a  panu Igorowi Olszewskiemu jeszcze raz  życzymy sukcesów!