Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

List Rzecznika Praw Dziecka w sprawie używania materiałów pirotechnicznych

Szanowni Państwo,
zabawa sylwestrowa oraz czas ją poprzedzający, to dla wielu okazje do świętowania połączonego z używaniem fajerwerków, zimnych ogni, czy petard. Piękne, kolorowe i głośne fetowanie nadejścia Nowego Roku może być jednocześnie niezwykle niebezpieczne - chwila nieuwagi potrafi skutkować ciężkimi urazami ciała, a nawet utratą życia.
       Od wielu lat na przełomie grudnia i stycznia słyszymy o obrażeniach, które odniosły dzieci w wyniku używania materiałów pirotechnicznych. Większość z tych tragedii wynika z nieodpowiedzialności dorosłych - sprzedawców, ale też opiekunów, którzy pozwalają najmłodszym na tę ryzykowną zabawę.
       Proszę zatem rodziców i opiekunów o rozwagę oraz rozmowę z dziećmi na temat możliwych zagrożeń. Ważne jest również zwrócenie uwagi, aby nie dochodziło do sprzedaży materiałów niebezpiecznych najmłodszym. Pomimo, że działanie takie jest niezgodne z prawem, często fajerwerki i tak trafiają w ręce dzieci. Wierzę, że jako dorośli jesteśmy w stanie zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo i beztroskie cudowne chwile.
       Apelując, abyśmy podczas szampańskiej zabawy nie tracili zdrowego rozsądku, serdecznie pozdrawiam wszystkich i życzę udanego świętowania nadejścia Noiwego Roku.

 

Załączniki: