Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Gmina Przywidz w liczbach - roczne zestawienie (stan na dzień 31 grudnia 2017r.)

Gmina Przywidz w liczbach - roczne zestawienie (stan na dzień 31 grudnia 2017r.)

- liczba mieszkańców zameldowanych na pobyt stały na dzień 31 grudnia 2017r. wyniosła  5677 osób

- urodziło się 74 dzieci, w tym 34 dziewczynki i 40 chłopców

- najbardziej nietypowe imiona nadawane chłopcom to Aron, Milan, Lucjusz natomiast dziewczynkom Noemi, Rozalia, Matylda

- związek małżeński na terenie Gminy Przywidz zawarło  82 pary, w tym 30 par zawarło ślub cywilny z czego 14 par wybrało zamiast sali USC miejsce w plenerze

- jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodziło 11 par,  60-lecie pożycia małżeńskiego 3 pary, 65-lecia pożycia małżeńskiego 1 para

- zmarło 66 osób, ale wobec większej liczby urodzeń utrzymuje się w Gminie dodatni przyrost naturalny

- w wiek dorosłości tj. 18 lat weszło 66 osób

- w msc. Przywidz zamieszkuje Pani Marianna Podgórska, która w dniu 31 sierpnia 2017r. ukończyła 101 lat

 

Warto również wspomnieć, iż od początku roku 2014, czyli już od 4 lat,  nasze kochane nowonarodzone Maluszki otrzymują cieplutki, wysokiej jakości kocyk polarowy z herbem Gminy Przywidz (takich kocyków wydaliśmy do tej pory ponad 300 szt) oraz dla dumnych Rodziców List Gratulacyjny od Wójta Gminy Przywidz Marka Zimakowskiego.

Dostojnych  Złotych, Diamentowych i Żelaznych Jubilatów w dniu ich jubileuszu odwiedza Wójt Gminy Przywidz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy. Składają im życzenia i gratulacje oraz wręczają dyplomy, kwiaty i upominki. Natomiast dla każdej Młodej Pary, która zawarła ślub na terenie naszej Gminy przekazywane są od Wójta Gminy Przywidz indywidualne imienne życzenia oraz Przywidzkie Pierniczki z Witrażykiem, wykonane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przywidza. Warto również wspomnieć, iż Pierniczki urosły do miana naszego produktu gminnego i cieszą się ogromną popularnością. Obdarowujemy nimi osoby dla nas bardzo wyjątkowe smiley.

          

     

 

 

 

- Przywidzkie Pierniczki z Witrażykiem –

 

Zaczęło się od sukcesu KGW Przywidz w 2013r. na turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Gołębiewie Średnim, gdzie nasze wspaniałe Panie zdobyły  I miejsce za dekorację Stołu Bożonarodzeniowego oraz wyróżnienie  za pierniczki z witrażykiem w kształcie serca od Pana Bogdana Kwapisiewicza Prezesa Kapituły Kulinarnej Gdańskie Smaki. Pomysłodawczynią pierniczków była ówczesna prezes KGW Przywidz Pani Jadwiga Stawowa, która widząc duże zainteresowanie pierniczkami zaczęła je udoskonalać    i urozmaicać poprzez różne wzory, kształty oraz formaty. Przywidzkie Koło Gospodyń zaczęło te pyszności prezentować na różnych uroczystościach, festynach czy kiermaszach charytatywnych. Przywidzkie Pierniczki z Witrażykiem urosły do miana naszego gminnego produktu, którym chętnie się dzielimy, są również pięknym prezentem, którym obdarowujemy przybyłych do naszej gminy Gości.   

Jeżeli pierniczek trafił do Ciebie to znaczy, że jesteś dla nas bardzo wyjątkową osobą smiley

Wszystkiego przepysznego życzy Przyjazny Przywidz!