Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Gminne Święto Plonów

Dnia  8 września 2018r mszą świętą w kościele w Przywidzu rozpoczęła się uroczystość Gminnego Święta Plonów, którą to celebrowali księża z parafii Przywidz, Jodłowno i Nowej Wsi Przywidzkiej. Następnie wszyscy przeszli na teren kąpieliska gminnego. Pan Wójt Marek Zimakowski uroczyście przywitał przybyłych Gości oraz Mieszkańców gminy , otwierając jednocześnie Gminne Święto Plonów, któremu towarzyszyły imprezy, takie jak XXXII Wojewódzkie Święto Pszczelarzy, Przywidzka Pętelka oraz Plener Ekologiczny. Całość poprowadził, jak zwykle fantastycznie, sam Wojciech Korzeniewski, który to już nie pierwszy raz udowodnił swój talent na scenie. Była okazja posłuchać muzyki w wykonaniu zespołów: The Ostprausters, Czarodzieje z Kaszub, WORKERS oraz zespół Bez Filmu.      
W trakcie trwania imprezy, na Bulwarze Czerwonych Gitar, odbyło się Narodowe Czytanie
w akompaniamencie  muzyki fortepianowej w wykonaniu Pana Tomasza Szwelnika.      
Tego dnia szczególnie wspierana była działalność Fundacji Hospicyjnej im. Św. Franciszka Ksawerego
z Przywidza. Dzięki ludziom o WIELKIM SERCU, zebrano sumę  9 447, 74 zł! Środki mają być przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych wraz z materacami przeciwodleżynowymi oraz na zakup koncentratorów tlenu.           
Smakosze mogli zasmakować w pysznych daniach w wykonaniu m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego , czy Ochotniczej Straży Pożarnej. Amatorzy słodkości mieli okazję popróbować różnych gatunków miodu. Było dużo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
W pięknej scenerii Jeziora Przywidzkiego i wspaniałej pogodzie całe rodziny spędziły wspólny czas,
o czym sami możemy się przekonać w fotogalerii.

Serdecznie zapraszamy do przeżyć z dnia 8 września: