Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

SPOTKANIE OPŁATKOWE ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W Szkole Podstawowej w Trzepowie

Dnia 5 stycznia  2019 r. w sobotę o godzinie 19.00  w  naszej placówce odbyło się spotkanie opłatkowe dla działających na rzecz naszej gminy – małej Ojczyzny-organizacji pozarządowych : Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Koła Gospodyń Wiejskich w Przywidzu.

          Wśród zaproszonych gości pojawiły się władze gminne: wójt gminy – Marek Zimakowski  i przewodniczący Rady Gminy  Michał Jasiński .Gościliśmy tez  księży:          ks. kanonika- seniora Mariana Szlagowskiego i ks. proboszcza z Jodłowna Wojciecha Gruchałę. Ochotniczą Straż Pożarną reprezentowali: prezes Feliks Mikulski , naczelnik Artur Ciecholewski i druhna Anna  Ciecholewska. Z kolbudzkiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego przybyła trzyosobowa delegacja pań. Spotkanie umilili śpiewem i tańcem uczniowie klas 0- VI ,członkowie koła GOK w Przywidzu działającego w naszej szkole , przygotowani  przez panią Alinę Czyżewską – Łoś. Otrzymali gromkie brawa i słodkie podziękowanie za wspaniały występ.

 Następnie Pan wójt złożył  życzenia wszystkim zebranym ,a Słowo Boże – ewangelię odczytał ks. Wojciech Gruchała .Ks. kanonik M. Szlagowski przyłączył się do życzeń  noworocznych dziękując serdecznie za zaproszenie na uroczystość.

Po podzieleniu się opłatkiem  zebrani goście i uczestnicy – członkowie ZKP i KGW  z w Przywidzu- udali się na poczęstunek do stołówki przygotowany wspólnie przez organizatorów spotkania. Na spotkaniu nie zabrakło również kaszubskiej tabaki.

 

                                                                                  Prezes ZKP – Cezary Bach - Żelewski