Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

„Senior +” - Promesy dla beneficjentów

W ramach programu Senior+ samorządy otrzymają na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych blisko 1,27 mln. Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczył samorządowcom promesy dofinansowania projektów. Gospodarzem spotkania był Wicewojewoda Pomorski Mariusz Łuczyk.

 Senior+ 2019
Blisko 1,27 mln zł otrzymają samorządy z woj. pomorskiego na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+. Pozwoli to utworzyć 166 nowych miejsc.

W ramach tegorocznej edycji programu Senior+ w województwie pomorskim powstanie 8 placówek dla osób starszych, z tego 1 Dom i 7 Klubów Senior+. Z nowych miejsc aktywnego wypoczynku skorzystać będą mogli seniorzy z większych i mniejszych miejscowości:
• Dzierzgoń
• Kolbudy
• Parchowo
• Czarna Dąbrówka
• Smołdzino
• Morzeszczyn
• Reda
 Przywidz
W sumie przybędzie w regionie 634 nowe miejsc dla seniorów.

W ramach programu dofinansowana może być z budżetu państwa również bieżąca działalność istniejących już placówek. Z tej formy wsparcia w woj. pomorskim skorzysta 29 Domów i Klubów Senior+. To ponad 1,39 mln zł na dofinansowanie 634 miejsc.

W sumie w ramach tegorocznej edycji rządowego programu Senior+ samorządy z woj. pomorskiego otrzymają 2 660 000 mln zł na utworzenie i prowadzenie placówek dla osób starszych. 
W 2015 roku, po pierwszym roku działania programu Senior+, w woj. pomorskim funkcjonował jedynie 6 placówek dla seniorów zapewniających 130 miejsc. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu samorządów do końca tego roku seniorzy w regionie będą mieli do dyspozycji w sumie 38 Dziennych Domów i Klubów z 826 miejscami.

Źródło: http://www.gdansk.uw.gov.pl/3511-maluch-i-senior-promesy-dla-beneficjentow

 

 

Załączniki: