Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

Dożynki Województwa Pomorskiego w Starym Dzierzgoniu

Data wydarzenia: 
niedziela, 10 Września, 2017
Tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski) i zostaną zorganizowane wspólnie z Gminą Stary Dzierzgoń, przy udziale Diecezji Elbląskiej. 
Ceremonię rozpocznie Dziękczynna Msza Święta o godzinie 13:00 w intencji rolników w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Jacka Jezierskiego Biskupa Diecezji Elbląskiej, podczas której poświęcony zostanie chleb dożynkowy. 
 
Następnie, korowodem dożynkowym uczestnicy Święta Plonów przejdą na teren Placu Sportowo – Rekreacyjnego przy Gminnym Centrum Kulturalno- Bibliotecznym w Starym Dzierzgoniu, gdzie odbędzie się uroczysty Ceremoniał Dożynkowy. 
 
W programie obchodów dożynkowych zaplanowano m.in. Wojewódzki Konkurs na Wieniec Dożynkowy. Wieńce do oceny należy dostarczyć na plac przy Kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (Stary Dzierzgoń 27, 82-450 Stary Dzierzgoń) w dniu 10 września 2017 r. do godziny 12.00. Zgłoszenia do udziału w Wojewódzkim Konkursie na Wieniec Dożynkowy można składać:
- osobiście w sekretariacie koordynatora przebiegu Konkursu, tj. Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Starym Dzierzgoniu, 
- listownie na adres korespondencyjny koordynatora przebiegu Konkursu: GOK Stary Dzierzgoń 22, 82-450 Stary Dzierzgoń, 
- elektronicznie na adres email koordynatora przebiegu Konkursu: wieniec@starydzierzgon.pl
Szczegóły dotyczące Konkursu znajdą Państwo w Regulaminie, stanowiącym załącznik do niniejszej wiadomości.
 
Uroczystość zakończy biesiada dożynkowa z programem artystycznym. Zapraszamy !