Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

Przed nami koncertowa jesień w Gdynia Arenie!

Data wydarzenia: 
niedziela, 11 Września, 2016

W Gdynia Arenie, gdzie rocznie odbywa się około 100 imprez - koncertów nie brakuje… Nadchodząca jesień obfitować będzie w nastrojowe jazzowe brzmienie, wielkie muzyczne widowiska, utwory znanych polskich wokalistów, ale też występy gwiazd światowej muzyki, przypominające nam melodie starych czasów, do których chętnie powrócimy.

Organizatorzy imprez zgodnie podkreślają komfort wnętrz gdyńskiego obiektu, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy. Elektrycznie sterowany system rolet i kulis scenicznych pozwala na dowolną konfigurację miejsc na widowni, co sprzyja jeszcze lepszej słyszalności i sprawia wrażenie kameralnego miejsca, idealnego na koncertowe wieczory.

11 września odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk „A to Polska właśnie”. Koncert w całości oparty na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych i narodowych. Zespół tworzy ponad stuosobowy skład artystyczny: chór, balet i orkiestra a artyści występują w kostiumach stylizowanych z regionów całego kraju. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny od ponad 60 lat jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie, realizująca ok. 120 koncertów rocznie.

20 września czeka nas show w wykonaniu The Wall Orchestra. To będzie niezapomniane przeżycie zarówno dla wiernych fanów Pink Floyd, jak i dla osób, które nie miały jeszcze okazji zapoznać się z twórczością jednego z najwybitniejszych zespołów w historii muzyki! The Wall - kultowy concept album - w całości na żywo, w powalającej odsłonie!

W dniach 30 września i 1 października gdyński obiekt będzie świadkiem niezwykłego uderzenia mieszanki jazzu, dance, latin, salsy i afrobeatu – Gdynia Jazz by the Sea Weekend. Zapewni ją legendarny zespół Matt Bianco, który od ubiegłego roku koncertuje wspólnie z holenderskim New Cool Collective. Polscy widzowie mogą liczyć na ładunek niezwykłych muzycznych doznań co niewątpliwie gwarantuje 11 osobowy, multi-instrumentalny skład zespołu. W ramach koncertów miłośnicy lżejszej odmiany jazzu będą mogli usłyszeć znanego gitarzystę Petera White’a, który wystąpi z pięcioosobowym składem wybitnych instrumentalistów.

Fani Kultu już po raz kolejny będą mogli posłuchać znanych polskich utworów w Gdynia Arenie. Kult to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od ponad 26 lat a 16 października ponownie zawita do Gdyni. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

22 października w Gdyni wystąpi Mireille Mathieu – legendarna francuska piosenkarka, jedna z największych artystek w historii piosenki francuskiej. Podczas koncertu piosenkarka zaśpiewa klasyczne utwory oraz najnowsze przeboje, a towarzyszyć jej będzie zespół złożony z 12 muzyków. Ta charyzmatyczna wokalistka, która często porównywana jest do Edith Piaf pozostaje wiodącą postacią w branży muzycznej. Do dziś występuje w najbardziej prestiżowych halach koncertowych świata.

Dzień później, 23 października, Gdynia Arenę opanują tancerze, multimedia i ogromna scena. Podczas Koncertu Muzyki Filmowej największe światowe hity wykonają Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Janusz Radek, Mietek Szcześniak, Krzysztof Kiljański w towarzystwie ponad pięćdziesięcioosobowej orkiestry Tomasza Szymusia. Całość poprowadzi Grażyna Torbicka.

Tegoroczne Święto Niepodległości w Gdyni uświetni koncert Wielkiego Boba Geldofa z zespołem Boomtown Rats. Bob Geldof wybitny muzyk, aktor i działacz społeczny, nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla za wyjątkowo spektakularną działalność charytatywną, organizator, do dziś uznawanego za największy w historii, festiwalu Live Aid, podczas którego zebrano 70 mil. funtów dla głodującej Etiopii, za co Królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki. Koncert w Gdynia Arenie odbędzie się 11 listopada.

Wielka Gala Zespołu Mazowsze odbędzie się dzień później, t.j.12 listopada. 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu, usłyszeć najbardziej popularne piosenki. W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne.

Tribute to Michael Jackson ponownie powraca do Gdyni. 11 grudnia w Gdynia Arenie niesamowity symfoniczny koncert wieńczący jesienną trasę projektu w hołdzie królowi popu! to symfoniczne widowisko, które w ciągu poprzedniej edycji w Gdyni wypełniły Gdynia Arenę i porwały gdyńską publiczność z miejsc. Tradycyjnie już nieśmiertelne przeboje króla popu, w specjalnie przygotowanych aranżacjach, wykonają: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Ania Dąbrowska oraz zespół Riffertone, Kasia Rościńska, Aleksandra Nowak i Maciej Starnawski. Towarzyszyć im będą Chór Akademicki UAM, Orkiestra Symfoniczna l’Autunno oraz band pod kierownictwem Jacka Piskorza, który to objął kierownictwo muzyczne nad całym wydarzeniem.

Więcej na gdyniaarena.pl