Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

14. Rajd Gdańsk Baltic Cup

Data wydarzenia: 
piątek, 26 Maja, 2017
W ostatni weekend maja najlepsi polscy rajdowcy zawitają na Pomorze podczas 2 Rundy Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017  oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pomorza. 
              
Organizowany przez Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub ORSKI 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup odbędzie się w dniach 26-28 maja 2017 r. podczas Dni Gdańska. Baza rajdu będzie zorganizowana w centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz  imprezy towarzyszące.              
 
Ceremonia uroczystej prezentacji załóg oraz startu honorowego rajdu odbędzie się w piątek 26 maja o godz. 17.00 na Targu Węglowym. W sobotę 27 maja w godzinach 08:00 – 11:00 odbędzie się odcinek testowy z Bąkowa k/Kolbud do Otomina. Załogi 2-3 krotnie pokonają 3 kilometrową  trasę sprawdzając i ustawiając samochody rajdowe. Również w sobotę 27 maja nastąpi z ECS  start do rajdu, po którym zawodnicy dwukrotnie   pokonają   trasę  z trzema odcinkami specjalnymi w rejonie Kolbud, Przywidza i Skarszew. W Bąkowie w rejonie startu do odcinka testowego będzie zorganizowana strefa serwisowa z dostępem dla wszystkich kibiców oraz atrakcjami dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Strefę kibica przewidziano na odcinku specjalnym - Przywidz (OS-2 i OS-5) w miejscowości Kamerowskie Piece. Atrakcją przy ECS-ie będzie ceremonia zakończenia rajdu dla załóg startujących w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Pomorza.
 
28 maja (niedziela) załogi wyruszą na odcinki specjalne Szwajcarii   Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina  i  Wejherowa.  Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz w  Szemudzie    zorganizowana będzie strefa serwisowa z atrakcjami dla mieszkańców  oraz możliwością spotkania się z czołowymi, polskimi kierowcami rajdowymi, a także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Na odcinku specjalnym - Szemud (OS-7 i OS-9) w miejscowości Przetoczyno przewidziano  strefę kibica z możliwością wspólnego śledzenia przejazdu załóg rajdowych.
 
W godzinach od 12:00 do 15:30 w Gdańsku przy Europejskim Centrum Solidarności (Plac Solidarności 1) odbędzie się Festyn Rajdowy promujący Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. O godzinie 15:30 w historycznym miejscu przy bramie Stoczni Gdańskiej (obok ECS-u) odbędzie się uroczystość zakończenia 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup i wręczenie pucharów.
 
Lesław Orski (Dyrektor 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup): - Zapraszam wszystkich Państwa do odpowiedzialnego kibicowania i podziwiania czołowych polskich zawodników rywalizujących na pięknych drogach Kociewia i Szwajcarii Kaszubskiej po których przebiegać będą odcinki specjalne 14. Rajdu Gdańsk Baltic Cup. Ufam, że zawody przebiegną bezpiecznie, a zawodnicy i kibice powrócą do nas w roli turystów odwiedzających bogaty w zabytki Gdańsk, oraz urokliwe tereny Kaszub i Kociewia.
 
Automobilklub we wszystkich działaniach ściśle współpracuje z niezwykle pomocnymi i otwartymi lokalnymi władzami Pomorza. Nasz rajd zabezpiecza kilkuset strażaków OSP, którzy od lat odpowiedzialnie wykonują swoje zadania i tej „Soli Ziem Pomorskich” zazdrości nam cała Polska.
 
Nasze imprezy samochodowe to nie tylko niezwykłe spotkania i sportowe przeżycia społeczności lokalnej i tysięcy kibiców z całej Polski,  ale również imprezy szeroko promujące motoryzację (parady, wystawy pojazdów sportowych, zabytkowych, ratowniczych oraz spotkania z Mistrzami Kierownicy), przede wszystkim promujące  bezpieczeństwo ruchu drogowego. Akcja „Bezpieczny Gdańsk, Bezpieczne Pomorze” to propozycje szkoleń w Akademii  Bezpiecznej  Jazdy, organizowane mobilne miasteczka ruchu drogowego dla dzieci, a także szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokazy  ratownictwa  drogowego.