Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

Zaproszenie - V Fetting Festiwal w Baranowie 11.11.2017 r.

Data wydarzenia: 
sobota, 11 Listopada, 2017

Wójt Gminy Baranów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie, w partnerstwie z Parafią p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Baranowie zapraszają na kolejny Fetting Festiwal.
Artystycznym bohaterem jubileuszowej, piątej edycji Festiwalu, który odbędzie się 11 listopada br. będzie jeden z najwspanialszych autorów tekstów piosenek i wierszy, twórca gatunku określanego jako śpiewany felieton, Wojciech Młynarski, mistrz słowa i wspaniały komentator życia codziennego.

Konkurs na wykonanie piosenki do słów Wojciecha Młynarskiego ma charakter otwartego przeglądu, do którego zapraszamy młodzież i dorosłych, amatorskie i profesjonalne zespoły, solistów oraz pasjonatów śpiewania.

Cel Fetting Festiwal
Nie bez kozery bohaterem tegorocznej edycji został właśnie Wojciech Młynarski. Dziś, kiedy w odwrocie znajduje się kultura wypowiedzi, a wulgaryzacja języka ojczystego, zarówno pisanego jak i mówionego, osiąga niespotykane rozmiary, chcemy w ten sposób uhonorować wkład Wojciecha Młynarskiego w upowszechnianie języka polskiego, jego różnorodności i barwności, a także życiowej mądrości i uniwerslizmu jego tekstów.
Jak udowodniły poprzednie odsłony festiwalu, rozbudził on aktywność kulturalną nie tylko lokalnej społeczności. Zainteresowanie nim sięgnęło daleko po za granice naszego województwa i kraju czego efektem był udział w festiwalu wykonawców z całej Polski, a także gości z zagranicy! Składana co rok duża liczba zgłoszeń, oryginalne wykonania oraz wysoki profesjonalizm artystów - to aspekty, które skłoniły nas do podjęcia prac organizacyjnych zmierzających do przeprowadzenia kolejnej edycji Fetting Festiwal.

Miło nam również poinformować Państwa, że ambasadorem Fetting Festiwal został znany i popularny aktor Pan Marek Kaliszuk.

Wymagania regulaminowe konkursu

Aby wziąć udział w V Fetting Festiwal, wystarczy:
- mieć ukończone 14 lat,
- złożyć zgłoszenie (formularz zgłoszeniowy dostępny jest na www.fettingfestiwal.org) wraz z płytą CD z nagranymi 2 utworami, których autorem tekstu jest Wojciech Młynarski do 20 października 2017 r.

I Nagroda - 5000 zł
II Nagroda - 3000 zł
III Nagroda - 2000 zł

Szczegółowe informacje (w tym szczegółowy regulamin konkursu) dostępne są na stronie internetowej festiwalu - www.fettingfestiwal.org.
Kontakt:
e-mail: biuro@fettingfestiwl.org
telefon: 46 858-03-30