Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

9. Urodziny Gdynia Areny

Data wydarzenia: 
wtorek, 6 Lutego, 2018

  9  . Urodziny Gdynia Areny – kalendarz nadchodzących wydarzeń kulturalnych

            30 stycznia 2018 gdyński obiekt będzie obchodził swoje 9. urodziny. Od wielu lat jest to arena zmagań sportowych, ale nie brakuje tu również koncertów gwiazd światowej muzyki i widowisk na najwyższym poziomie. „Staramy się aby program hali był różnorodny, dostosowany do wszystkich grup wiekowych i skierowany do szerokiego grona odbiorców” – mówi Marek Łucyk, Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Odbywa się tutaj około 100 imprez rocznie, a ich organizatorzy zgodnie podkreślają komfort wnętrz, znakomitą akustykę i wysokiej jakości system nagłośnieniowy. Jak przyznaje Paulina Filipowicz, menedżer ds. eventów, w pierwszej połowie roku czeka nas pełna gama wydarzeń kulturalnych. Widowiska i projekty muzyczne z udziałem orkiestry symfonicznej, koncerty polskich zespołów i gwiazd zagranicznych oraz kabaret. Wszystkie te wydarzenia z pewnością przyciągną chętnych wrażeń i spragnionych emocji.

Gdynia Arena będzie gościła również wiele imprez miejskich, skierowanych do mieszkańców miasta, takich jak 92. Urodziny Gdyni (3 – 4.02.2018), 20. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów „Kolosy” (9 - 11.03.2018),  Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu (24 – 25.03.2018), Festiwal Gramy (14 – 15.04.2018).

10 lutego w gdyńskiej hali  w muzyczny sposób można spędzić „święto zakochanych” podczas koncertu „Disco Mix Gdynia”, bawiąc się przy muzyce lat 90-tych, z hitami Doctora Albana, La Bouche, czy zespołu No Mercy, jak również z największymi gwiazdami muzyki Disco Polo.

Ale to nie jedyny koncert z okazji Walentynek. 14 lutego  Gdynia Arenę odwiedzi zespół Perfect, którego największe przeboje zna i śpiewa każde pokolenie. Jest to idealna propozycja na spędzenie „perfekcyjnych” walentynek, ale koncert skierowany jest nie tylko dla zakochanych – na miejscu przewidziana jest również Strefa Singli.

25 lutego odbędzie się fantastyczny koncert Dire Straits Experience, który wyrusza po latach na światową trasę koncertową, z udziałem kilku członków składu początkowego. Legendarne Dire Straits, nawet po odejściu Marka Knopflera wciąż prezentują niezapomniane show z największymi światowymi hitami, takimi jak „Sultans of Swing”, który dokładnie 35 lat temu zdominował rozgłośnie na całym świecie.

W gdyńskiej arenie będziemy mogli ponownie usłyszeć utwory z filmu Dirty Dancing i obejrzeć ponad 30 doskonałych tancerzy na scenie. Dirty Dancing Music & Dance Show to wspaniałe widowisko dla prawdziwych fanów filmu, ale także entuzjastów muzyki na żywo i tańca, które odbędzie się 2 marca.

 

Dodatkową porcję śmiechu dostarczy nam Kabaret Neo-nówka, która 5 marca wystąpi ze swoim programem „Kazik sam w domu”. Program jest zaskakujący, śmieszny i prawdziwy, w którym nie zabraknie autorskich, piosenek będących stałym elementem koncertów i niewątpliwym atutem Neo-Nówki.

Międzynarodowa grupa 12 Tenorów wystąpi 6 kwietnia prezentując zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych, rockowych i popowych. Tenorzy wykonają największe hity Michaela Jacksona, Beatlesów czy zespołu Queen.

19 kwietnia usłyszymy utwory kultowej polskiej grupy rockowej Lady Pank z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Kawałki Lady Pank w symfonicznych aranżacjach poprzeplatane będą przebojami muzyki klasycznej.

Polska Orkiestra Radiowa oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają Koncert Muzyki Filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera - jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej. Podczas gdyńskiego koncertu 12 maja zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe m.in. z takich kinowych hitów jak: „Gladiator", „Incepcja”, „Interstellar”, „Trylogia Batmana”, „Twierdza”, czy „Piraci z Karaibów”.

Melody Gardot będzie gwiazdą Ladies’ Jazz Festival 2018. Wspaniały głos, cudowny talent kompozytorski i niezwykła charyzma sprawiają, że Melody Gardot to jedna z najważniejszych artystek świata jazzu i bluesa. Koncertowała w najważniejszych salach koncertowych świata, a w Gdynia Arenie wystąpi 27 lipca.