Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

IV ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL’2018

Data wydarzenia: 
sobota, 18 Sierpnia, 2018

IV ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL’2018

18 sierpień , godz.12.00 – 22.00

Bulwar Zespołu Czerwone Gitary w Przywidzu

NASTAW SIĘ NA BRZMIENIE!

Urząd Gminy Przywidz oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają fanów muzyki rockowej na kolejną edycję ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL, która odbędzie się ponownie na bulwarze Zespołu Czerwone Gitary w malowniczej scenerii brzegu Wielkiego Jeziora Przywidzkiego 18 sierpnia br.

Festiwal i towarzyszące imprezy powodują powrót do tradycji międzywojennych, kiedy Przywidz nazywano potocznie „Małym Sopotem”. Jednym z efektów tej działalności jest bulwar, którego nazwa spowodowała, że jest to jedyny tego typu obiekt na świecie poświęcony kultowemu zespołowi muzycznemu. Miejsce to stało się punktem cyklicznych spotkań z legendami polskiego rocka pod monumentem pn. „KORZENIE ROCKA” autorstwa słynnego artysty kowala Adama Stachowicza z gdańskiej ASP. Dotychczas na 3 tonowym monumencie w postaci stalowych płyt uhonorowano takie zespoły jak: Czerwone Gitary, Kombi, Harlem, Jary  Oddział Zamknięty, Golden Life. W tym roku postanowiono uhonorować zespół obchodzący swoje 35 lecie – Wanda i Banda, którego założycielka i  wokalistka WANDA KWIETNIEWSKA jest urodzoną przywidzianką. Mieszkańcy Przywidza przygotowują dla niej niespodzianki, a zespół Wanda i Banda przygotował specjalny show do którego członkowie zespołu zaprosili Małgorzatę Ostrowską byłą wokalistkę zespołu Lombard.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 12.00 tradycyjnym Przywidzkim Folwarkiem, pokazem aut zabytkowych oraz atrakcjami dla całych rodzin. O godzinie 16:00 rozpocznie się część artystyczna a na scenie zaprezentują się zespoły:

• IVY  - debiutanci na wielkiej scenie, z promocją swojej pierwszej płyty „Chwile”.
• THE MOON - znana już na rynku krajowym grupa rockowa z Gdańska.
• DOLLZ z charyzmatyczną wokalistką Pauliną Kut po udanym występie na tegorocznym festiwalu w Opolu.
• COCHISE z Pawłem Małaszyńskim (wokalista, aktor), którzy obchodzą tu w Przywidzu swój jubileusz 15-lecia.
• WANDA I BANDA w jubileuszowym koncercie 35-lecia z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej.

 

Festiwalowi towarzyszy szereg imprez towarzyszących z tradycyjnym Folwarkiem, na którym zjawią się producenci  produktów regionalnych, rękodzielnicy i artyści. Po raz czwarty, przy tej okazji nastąpi zlot oldtimerów, czyli zabytkowych aut i ich właścicieli, wśród których jest wielu znanych celebrytów i kolekcjonerów unikalnych egzemplarzy samochodów z całego świata.

Organizatorzy nie zapomnieli o 100-leciu Niepodległości i z tej okazji przygotowali ekspozycję wystawy pt. „OJCOWIE NIEPODLEGŁOŚCI”, która będzie zainstalowana na terenie odbywania się festiwalu. Również nie zapomniano o szeregu atrakcjach dla dzieci i całych rodzin. Podczas tegorocznej edycji obędą się  zajęcia, warsztaty i konsultacje dla seniorów!

Pomysłodawca  festiwalu Wójt Marek Zimakowski wraz z jego animatorem Wojciechem Korzeniewskim zapraszają  do „Małego Sopotu” w Przywidzu i klimatu „Monciaka” na bulwarze Zespołu Czerwone Gitary.

 

www.rockblu.pl                               fan page                             wydarzenie