Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Wymiana pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest w gospodarstwach rolnych.

Już w połowie października rolnicy będą mogli ubiegać się o pieniądze na likwidację dachów wykonanych z azbestu. Nabór wniosków rusza 17 października, a składać należy je w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Ustalono, że stawka za 1 m kw. wynosić będzie 40 zł, ale dach nie może przekraczać 500 m kw. Maksymalnie tyle może wynosić powierzchnia dachu, która będzie objęta dofinansowaniem. Co istotne: muszą to być budynki służące do produkcji rolnej.

 

Wnioski należy składać drogą elektroniczną na pomocą formularza udostępnionego przez agencję na PUE pod adresem https://epue.arimr.gov.pl/

 

Warto jeszcze wiedzieć, że z dopłat mogą skorzystać rolnicy, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników albo tym, którym przyznano płatności bezpośrednie.

 

Nabór wniosków prowadzony będzie tylko do 15 listopada. Po więcej informacji zapraszamy na stronę Wymiana w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Portal Gov.pl (www.gov.pl)