Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Dziewczęta oraz Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Przywidzu Mistrzami Powiatowych Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej.

W dniach 20/21.02.2020r. w Hali Arena Przywidz odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w kat. Dziewcząt i Chłopców z rocznika 2007 i młodsze.

Dzień 20.02.2020r. – Turniej Dziewcząt

Do Areny Przywidz przybyły zespoły z SP nr 3 Pruszcz Gdański, SP Trąbki Wielkie, SP Straszyn i SP Suchy Dąb. Na początku zawodów głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przywidzu Pani Magda Dryll, która powitała gości, przybyłych zawodników, kibiców i opiekunów zespołów. Imprezę sportową otworzył Wójt Gminy Przywidz Pan Marek Zimakowski, życząc zawodniczkom przyjemności z rywalizacji, gry fair play oraz zwycięstwa dla najlepszych. Po powitaniu drużyny przystąpiły do walki o puchary, medale i awans do półfinału wojewódzkiego.
Zawody przeprowadzono systemem gry każdy z każdym. Nasze uczennice z klas sportowych zwyciężyły wszystkie mecze wyraźnie i bez problemów pokonały kolejno: SP nr 3 Pruszcz Gdański 11:0, SP Trąbki Wielkie 11:4, SP Suchy Dąb 8:1 i SP Straszyn 10:2. Taki obrót sprawy dał nam awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się już we wtorek 25 lutego w Nowej Karczmie. Na drugim miejscu zawody ukończyły zawodniczki SP Straszyn. Na najniższym stopniu podium zameldowały się uczennice z Trąbek Wielkich. Czwarte miejsce dla SP Suchy Dąb i piąte dla SP nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Dekoracji wręczenia pucharów i medali dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przywidzu Pani Magda Dryll.
Gratulacje dla dziewcząt i powodzenia we wtorkowym półfinale wojewódzkim w Nowej Karczmie.

 

Dzień 21.02.2020r. – Turniej Chłopaków

Hala Arena Przywidz po raz kolejny była obiektem rozgrywek piłki ręcznej, z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Przywidzu i UKS Zawisza. Zawody otworzyła Dyrektor Szkoły Pani Magda Dryll, która powitała zespoły, zachęcając zawodników do czystej sportowej walki z życzeniami sukcesu dla najlepszych. Tym razem nasi uczniowie mierzyli się z zespołami: CET Kowale, SP Suchy Dąb, SP Straszyn i SP Trąbki Wielkie. Zespoły rywalizowały ze sobą systemem gry każdy z każdym, 2x7 minut. Nasi uczniowie podobnie jak ich koleżanki wczoraj wygrali wszystkie mecze, pokonując kolejno: CET Kowale 7:2, SP Straszyn 7:0, SP Trąbki Wielkie 8:1 i SP Suchy Dąb 2:0 po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry było 2:2. Warto zaznaczyć, że w tym meczu zagraliśmy od początku rezerwowym składem i wynik tego spotkania nie miał już żadnego znaczenia dla ostatecznych losów zawodów, gdyż nawet porażka dałaby nam zwycięstwo w końcowej rywalizacji turnieju. Chłopcy spisali się dzisiaj bez zarzutu. Udokumentowali swoją wyższość w każdym elemencie gry, za co należą im się duże słowa uznania i gratulacje. Zawody podsumowała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Przywidzu Pani Małgorzata Cieszyńska, wręczając najlepszym zespołom Puchary, dyplomy i medale dla zawodników. Zwycięstwo pozwoliło uzyskać chłopcom awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w piątek 28 lutego w Kościerzynie. Trzymamy kciuki za nasze dzieci!

 

Gratulacje dla Trenerów Drużyn :  Zbigniewa Jakusz- Gostomskiego oraz  Joanny Żabińskiej

 

Relacja : Zbigniew Jakusz-Gostomski