Najnowsze aktualności

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

aktualnosci

Ruszają autobusy komunikacji gminnej w Przywidzu – oby z prądem!

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych gmina Przywidz od marca staje się organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Ruszają autobusy w regularnym rozkładzie jazdy – pojadą we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku, oprócz świąt). Uruchomionych zostaje 5 nowych linii komunikacyjnych , które zapewnią dojazd ze wszystkich sołectw do siedziby gminy (przejazdy umożliwią załatwienie spraw o charakterze użyteczności publicznej lub możliwa będzie tutaj przesiadka na autobusy jadące dalej do Gdańska). Dotychczasowe przewozy szkolne zostaną zastąpione numerowanymi połączeniami (linie komunikacyjne o numerach od 865 do 869) – autobusy zapewnią bowiem także dojazd dzieciom uczęszczającym do szkół w Przywidzu, Trzepowie i Pomlewie. Wybór PKS Gdańsk na operatora gminnej komunikacji pozwala podróżnym korzystać z gminnej komunikacji w ramach jednego biletu miesięcznego także do i z Gdańska.

 

Ustalono atrakcyjną cenę biletu na jeden przejazd (pełnopłatny, jednorazowy) na uruchomionych liniach komunikacji gminnej oznaczonych numerami 865, 866, 867, 868, 869 w wysokości 2,50 zł niezależnie od trasy przejazdu na całej ich długości.

 

Sprawdź szczegółowy rozkład jazdy nowych połączeń autobusowych komunikacji gminy Przywidz:

865 Przywidz – Pomlewo – Jodłowno – Marszewska Góra – Nowa Wieś Przywidzka – Przywidz (PDF)
866 Przywidz – Stara Huta – Nowa Wieś Przywidzka – Michalin – Przywidz (PDF)
867 Przywidz – Częstocin – Czarna Huta – Przywidz (PDF)
868 Przywidz – Trzepowo – Kierzkowo (- Mierzeszyn) – Gromadzin – Trzepowo – Przywidz (PDF)
869 Przywidz – Trzepowo – Kierzkowo – Sucha Huta – Olszanka – Mierzeszyn (PDF)

 

Sprawdź także istniejące połączenia do i z Gdańska:

Rozkład jazdy autobusów linii 859 i 860 od 1 marca nie ulega żadnej zmianie.

859 Gdańsk – Pruszcz Gdański – Mierzeszyn – Trzepowo (PDF)
860 Gdańsk – Kolbudy – Przywidz – Kościerzyna (PDF)

 

 

Dzięki podpisanym porozumieniom międzygminnym zawiązanym przez gminy – Przywidz i Trąbki Wielkie – zwiększona zostaje także obsługa komunikacyjna sołectwa Kierzkowo i Miłowo na trasie w kierunku do i z Mierzeszyna, gdzie zaplanowane zostały przesiadki do i z autobusów linii 859, które kursują do i z Gdańska przez Pruszcz Gdański. To efekt realizacji postulatów mieszkańców możliwy do realizacji wyłącznie przy pozyskaniu zewnętrznego finansowania i środkom z rządowego programu przyznanym przez Wojewodę Pomorskiego.

 

Pierwszy zeroemisyjny autobus na regularnej linii komunikacyjnej w gminie wiejskiej w Polsce!

 

Gmina Przywidz stawia na ekologię i nowoczesne technologie. Udział gminy w projekcie SERENE to szereg działań instalacyjnych w odnawialne źródła energii, a także wysoki udział wykorzystania energii elektrycznej. Ciekawostką więc niech będzie skierowanie do obsługi regularnych połączeń o charakterze użyteczności publicznej w gminie Przywidz pojazdu zeroemisyjnego.