podstrona

Aktualności

Metropolitalna bitwa o głosy – konkurs dla miast i gmin należących do obszaru!

 

W sumie 90 tysięcy złotych za najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich dla miast i gmin Obszaru Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot

Pieniądze trafią do dzielnic, osiedli i sołectw, które najlepiej zmobilizują się do głosowania.

➡️Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot to stowarzyszenie 56 gmin, miast i powiatów ( w tym Gmina Przywidz), którego głównym celem jest podejmowanie działań, służących poprawie komfortu i jakości życia mieszkańców z jego obszaru.

OMGGS ogłasza akcję profrekwencyjną, która ma zachęcić mieszkańców metropolii do udziału w zbliżających się wyborach prezydenckich. Wyścig odbędzie się w 3 kategoriach:

- gminy do 10 tys. mieszkańców

- gminy od 10 do 30 tys. mieszkańców

- gminy pow. 30 tys. mieszkańców

 

➡️Zwycięzcy każdej kategorii otrzymają 30 tys zł i sami zdecydują na co wydać pieniądze.

 

Ogłaszamy zdrową rywalizację ojak najlepszą frekwencję w metropolitalnych miastach, miasteczkach i wsiach.Suma nagród do wygrania to 90 tysięcy złotych. Jest się o co bić, ale zależy nam przede wszystkim na tym, by mieszkańcy ponadpolitycznie, bez żadnych podziałów wzięli udział w wyborach prezydenckich. Zachęcamy do rywalizacji dzielnice, osiedla czy sołectwa - mówi Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.

 

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:

https://www.metropoliagdansk.pl/metropolitalne-wiadomosci/metropolitalna-bitwa-o-glosy-konkurs-dla-naszych-miast-i-gmin/

 

Walne Zebranie Członków OMGGS - wideokonferencja

 

Debata na temat nowego budżetu UE, ustawa metropolitalna, przedstawienie Standardu Minimum w Integracji imigrantów oraz sprawozdanie z działalności metropolii - to główne tematy Walnego Zebrania Członków OMGGS, które odbyło się w poniedziałek 8 czerwca. Spotkanie 56 włodarzy metropolii po raz pierwszy w historii odbyło się  w formie wideokonferencji.


8 czerwca po raz 23. zebrało się Walne Zebranie Członków. W spotkaniu udział wzięli wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie, a także zaproszeni goście, wśród nich: Jan Olbrycht, poseł do Parlamentu Europejskiego, senator Ryszard Świlski, marszałek Mieczysław Struk, przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Tegoroczna sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że po raz pierwszy w historii nie mogliśmy spotkać się na żywo. Spotkanie odbyło się w formie wideokonferencji.

 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI ZA 2019 ROK

Podczas Zebrania Prezes Zarządu metropolii, Michał Glaser przedstawił sprawozdanie z działalności OMGGS za 2019 rok. W dokumencie zaprezentowano projekty realizowane w ubiegłym roku oraz wydarzenia organizowane lub współorganizowane przez Biuro OMGGS. Przedstawione zostało także sprawozdanie finansowe wraz z opinią Komisji Rewizyjnej.