Wydarzenia

Mikroporady dla przedsiębiorców


 

wydarzenia

Książka o historii powiatu gdańskiego do nabycia w Gminnej Bibliotece

Data wydarzenia: 
piątek, 19 Lutego, 2021

Droczy czytelnicy!

Fundacja Bursztynowym Szlakiem z Pruszcza Gdańskiego wydała książkę pt. "Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Ludzie, zdarzenia, miejsca".

Została ona przygotowana w ramach projektu grantowego " Nasza mała Ojczyzna" z ramienia Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim przy wsparciu wójtów gmin powiatu.

Jest to publikacja historyczno-kulturalna, utrwalająca tożsamość religijną i państwową mieszkańców powiatu gdańskiego. Książka jest zbiorem opowieści o historii i mieszkańcach terenów obecnego powiatu gdańskiego. Jej nieszablonowa formuła powinna zaciekawić każdego bez względu na wiek. Tytuły rozdziałów mają formę pytań, a odpowiedzi zawierają wiadomości na temat ciekawych zdarzeń, miejsc, historii, ludzi czy zwyczajów. Publikacja jest opracowaniem zbiorowym, a autorami są znane osoby, historycy i pisarze z regionu. W książce znajdują się również informacje na temat Gminy Przywidz.

Wydanie książki połączone zostało z akcją charytatywną pod patronatem Starostwa Powiatu Gdańskiego: "Pomagamy ludziom w potrzebie- wpieramy ludzi kultury z powiatu gdańskiego". Każdy z Państwa może otrzymać tą wspaniałą książkę, przekazując na konto fundacji Bursztynowym Szlakiem lub wrzucając do puszki wpłatę w wysokości co najmniej 40 zł.

W naszej Bibliotece znajduje się puszka do której można wrzucać pieniądze w celu zdobycia w/w książki.

Serdecznie zapraszamy! :)